projekt badawczy projekt badawczy
329
BLOG

pytanie 7. Lubczasopisma S24

projekt badawczy projekt badawczy Rozmaitości Obserwuj notkę 5

 W czerwcu 2010 Igor Janke i Radosław Krawczyk inaugurując projekt lubczasopisma pisali m.in.:

 

Salon24.pl rozpoczyna rewolucję w polskich mediach. Od dziś każdy może zostać redaktorem naczelnym, dobrać sobie redaktorów, dobrać dowolną ilość tekstów publicystycznych z wszystkich dostępnych w Salon24.pl blogów, newsów z serwisu informacyjnego (PAP) a w przyszłości też zdjęć i plików multimedialnych. Każdy może stworzyć własne medium – Lubczasopismo. Medium, które będzie mogło korzystać nie tylko z całej potężnej bazy treści Salon24.pl ale i otrzyma silne wsparcie marketingowe ze strony Salon24.pl. (...)

Postanowiliśmy więc pomóc tworzyć media obywatelskie, w których informacja i komentarz są subiektywne, ale nikt tego nie ukrywa. Bo twórcy mediów obywatelskich nie ukrywają swoich poglądów i punktów widzenia. Ale jest ich bardzo wielu. Dzięki temu szansa na to, że żadna informacja się nie zostanie przemilczana, że żaden punkt widzenia nie zostanie pominięty -  jest duża. 

Teraz już nie tylko dziennikarze patrzą na ręce rządzącym. Teraz robi to coraz więcej obywateli. Lubczasopisma będą tworzyć obywatele. Bo Salon24.pl to medium obywateli.

Chciałbym spytać użytkowników s24 i redaktorów Lubczasopism

7.1 jak oceniają po ponad roku ten projekt. Czy spełnił ich oczekiwania, przerósł je czy też rozczarował?

7.2 czym kierujecie się zakładając lubczasopisma i zapraszając blogerów do współpracy?

7.3. czym kierujecie się (użytkownicy) przyjmując bądź odrzucając zaproszenia do współpracy/publikacji?

7.4 jakie nowe możliwości, których wcześniej nie było w s24 stworzyły lubczasopisma?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi.

na użytek przyszłej pracy doktorskiej prowadzę badania polskiej blogosfery politycznej. Swoje badania w s24 prowadzę za wiedzą i zgodą p. Igora Janke. W Salonie 24 publikuję od grudnia 2006 pod nickiem Budyń78, chciałbym jednak, na ile to możliwe, całkowicie oddzielić sprawy polityczne i bieżące od swoich badań, nie chciałbym też, by zarówno moje przekonania, jak przekonania moich potencjalnych rozmówców - blogerów i komentatorów - miały wpływ na przebieg tego projektu. Dlatego do jego realizacji otwieram całkowicie samodzielny i oddzielny blog. Z drugiej strony uważam, że byłoby nieuczciwe zatajenie przed użytkownikami mojej blogerskiej tożsamości, dlatego nie zamierzam jej ukrywać, mając nadzieję, że dla nikogo nie będzie ona przeszkodą w rzeczowej rozmowie na tej stronie. Z góry dziękuję za odpowiedzi na pytania, które będą pojawiały się na tym blogu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości